به نام خداوند جان و خرد

روزسه شنبه مورخ 95/12/17 ل‍ژیون شماره 12 با حضور جمعی از مسافران سفر اول و دوم و استادی آقای مهدی صدیقی با دستور جلسه سی دی کاروان آغاز به كار نمود.

هر چه وادی ها و CD ها را با گوشت و پوست و استخوان درک کنیم فضای بهتری را خواهیم ساخت.اما رهجویی که همیشه دور می آید و نا منظم است چگونه می خواهد جهان بینی یا فضا و مسیر خود را تغییر دهد؟ چگونه میتواند سوارکاری یاد بگیرد؟ رهجویی که از آموزش کنگره عقب می ماند نمیتواند تفکر خود را عوض کند، نمی تواند فضای حرکت خود را تغییر بدهد و در نهایت سقوط می کند.
خلاصه سخنان استاد:
مثلث درمان در کنگره شامل سه ضلعه جسم روان و جهان بینی است. مثال جسم وروان ما مانند اسب و سوار کار است. اسب جسم ما و سوارکارروان ماست. اگر جسم ما دچار مشکل باشد روان ما نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.اگر اسب ما لنگ باشد سوار کار نمی تواند به خوبی سواری کند.در بیرون از کنگره فقط بر روی یک ضلع مثلث درمان تمرکز دارند یا جسم و یا روان. و به ندرت در بعضی مکانها بر روی هر دو. اما از ضلع سوم یعنی جهان بینی غافل هستند و نود درصد درمان ما مربوط به ضلع جهان بینی است و فقط در کنگره در نظر گرفته شده است.جناب مهندس بسیار زیبا می گویند:فضایی که ما انسانها می سازیم,فضایی که ما انسانها در آن حرکت می کنیم جهان بینی است.حال اگر اسب و سوارکار هر دو خوب باشند یعنی همان جسم و روان،اما فضای حرکت تاریکی مطلق باشد یا پراز دره و سنگلاخ باشد آیا اسب و سوار کار باز هم خوب حرکت میکنند؟ پس جهان بینی و یا فضای حرکت ما بسیار مهم است.یک رهجو باید آموزش بگیرد و دیدگاه های غلط خود را عوض کند،افکار پوچ خود را دور بریزد تا فضای اطراف خود را به بهترین شکل بسازد.هرچه بیشتر به آموزش کنگره اهمیت بدهیم،هر چه وادی ها و CD ها را با گوشت و پوست و استخوان درک کنیم فضای بهتری را خواهیم ساخت.اما رهجویی که همیشه دور می آید و نا منظم است چگونه می خواهد جهان بینی یا فضا و مسیر خود را تغییر دهد؟ چگونه میتواند سوارکاری یاد بگیرد؟ رهجویی که از آموزش کنگره عقب می ماند نمیتواند تفکر خود را عوض کند، نمی تواند فضای حرکت خود را تغییر بدهد و در نهایت سقوط می کند. اگر رهجویی نتواند جهان بینی خود را عوض کند همه مشکلات و بی نظمی هایش را باز هم به گردن دیگران می اندازد و هنوز از اطرافیان خود طلبکار است. هنوز بهانه می گیرد و زیاده خواه است و این به خاطر تغییر نکردن جهان بینی غلط اوست. راه و مسیر در کنگره برای رهجو روشن و هموار است اما بعضی متأسفانه هنوز درجا می زنند و به دور خود می چرخند. قسمت آخر CD جناب مهندس بسیار زیبا می گویند: که هر انسان خود تعیین کننده مسیر و مقصد کاروان خویش است! اما به خاطر عدم آگاهی و دانایی ما انسانها و به خاطر نداشتن کتب آموزش صحیح و نبودن یا انتخاب نکردن استاد و معلم خوب و کاردان مسیر کاروان خیلی از ما انسانها به بی راهه میرود. ولی در کنگره بهترین سیستم آموزش،بهترین کتب و بهترین اساتید در اختیار ما قرارمی گیرد تا درست زندگی کنیم و کاروان خودمان را در مسیر و راه راست حرکت دهیم.

تهیه کننده: مسافر هومنطبقه بندی: عملکرد لژیون،
برچسب ها: سی دی کاروان،

تاریخ : یکشنبه 22 اسفند 1395 | 01:55 ب.ظ | نویسنده : مسافر حمید | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات