به نام قدرت مطلق

"دوازدهمین" جلسه از دور "چهاردهم" سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی میرداماد روزهای پنجشنبه در تاریخ 98/01/22 با استادی "ایجنت محترم شعبه شیخ بهائی  مسافر مهدی"و نگهبانی "کمک راهنمای محترم مسافر امید" و دبیری مسافر" محسن" با دستورجلسه "دانائی ،دانائی موثر،سوادراس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

اگر مثلث دانایی را با مثلث جهالت در کنار همدیگر قرار بدهیم متوجه می‌شویم که اکثر انسان‌ها در جهالت هستند. تمام بدبختی انسان‌ها از جهالت آن‌ها است، اگر ما انسان دانایی باشیم این‌قدر مشکل نداریم.
منبع: وبلاگ مسافران میرداماد

موضوع جلسه: دانایی، دانایی مؤثر، سواد

دستور جلسه این هفته یکی از زیباترین و بهترین دستور جلسات کنگره است که همه ما انسان‌ها با این دستور جلسه سروکار داریم که استاد امین می‌گویند در کل ظاهر انسان‌ها را نگاه نکنیم، ما انسان‌ها اکثراً اشتباه می‌کنیم تفکر می‌کنیم که کسی که سواد دارد انسان دانایی است یا انسان خوش‌لباس و خوش‌تیپ انسان دانایی هم هست.

کسی که عمل‌کننده است را ما باید انسان دانایی بدانیم، خیلی‌ها برای ما سخنوری می‌کنند اما آیا انسان‌های دانایی هم هستند؟ سخن‌گوها خیلی هستند ولی عمل‌کنندگان کم!

اگر مثلث دانایی را با مثلث جهالت در کنار همدیگر قرار بدهیم متوجه می‌شویم که اکثر انسان‌ها در جهالت هستند. تمام بدبختی انسان‌ها از جهالت آن‌ها است، اگر ما انسان دانایی باشیم این‌قدر مشکل نداریم.

خصوصیت انسان این است که همیشه بر سر دوراهی است و هرلحظه باید انتخاب کند، اگر انسان دانایی نباشد مسلماً راه را اشتباه می‌رود.

یک انسان نادان مواد مخدر و سیگار مصرف می‌کند و کارهای ضد ارزشی انجام می‌دهد و این را زرنگی می‌داند و از این بدتر اینکه ما به حرکات ضد ارزشی آن پروبال می‌دهیم، طرف کلاه‌برداری می‌کند و مال مردم را می‌خورد و از زرنگی خود می‌داند. اگر انسان بداند که حساب‌وکتابی وجود دارد کار خلاف انجام نمی‌دهد.

انسان‌های دانا انسان‌هایی هستند که از تعادل خوبی در زندگی برخوردارند، ما تمام آموزشی که در کنگره می‌گیریم برای این است که بتوانیم زندگی خود را بالانس کنیم.

ما وقتی در یک مسیر مستقیم باشیم دائماً با خوبی‌ها روبرو می‌شویم نه با بدی‌ها، سخت است ولی آرامش داریم. هر کاری که از روی جهل و نادانی انجام دهیم باعث این می‌شود که آرامش ما به هم بخورد.

فرق بین انسان دانا و نادان این است که انسان دانا کار ضد ارزشی انجام نمی‌دهد و خدمت به خلق می‌کند و در پی ساختن هستند و سرشار از مهر و محبت می‌باشند.

انشاءالله تمامی بچه‌های کنگره از دروس کنگره به نحو احسن استفاده و در زندگی خود کاربردی کنند.

دستور جلسه دوم:

تولد سومین سال رهایی مسافر حمید، حمید عزیز موقعی که وارد کنگره شد سفر اول خود را با آقای علیرضا کاظمیان بود و در سفر دوم بود که در خدمت ایشان بودم و از بچه‌های بسیار کنجکاو لژیون بودند البته نه در زندگی دیگران بلکه در مورد هستی و خودش و مطالب کنگره، و همیشه سؤال‌های جور ناجور می‌پرسید، و من تا جایی که آگاهی داشتم به او جواب می‌دادم، و حالا دارد نتیجه تلاش خود را می‌بیند و سومین سال رهایی‌اش را به خودش و هم‌سفرش تبریک می‌گویم و امیدوارم این راهی را که می‌رود ادامه بدهد و در تمام مراحل زندگی موفق باشد.

(کیک تولد)

اعلام سفر 

سلام دوستان حمید هستم یک مسافر، تخریب بیش از ده سال، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، روش درمان دی اس تی، داروی اوتی، مدت سفر ده ماه و پنج روز، نام راهنما مهدی صدیق، رهایی سه سال و یک ماه

آرزوی مسافر

آرزو می‌کنم که دانشگاه کنگره هرچه زودتر ساخته شود و ما از آن بهره‌مند شویم.

سخنان مسافر

در ابتدا خداوند را شاکرم که این جایگاه را لمس می‌کنم و در میان شما دوستان هستم و از آقای مهندس و خانواده ایشان تشکر می‌کنم که به من کمک کردند تا رها شوم.

قبل از کنگره من شب‌ها با گریه و غصه اینکه چرا به دنیا آمده‌ام می‌خوابیدم تا اینکه نور پیدا و راه من به کنگره باز شد. زمانی که من وارد کنگره شدم پذیرش نداشتند و از بهمن‌ماه تا اردیبهشت سال بعد پذیرش من به طول انجامید.

این آموزش‌ها و رهایی خود را مدیون آقای کاظمیان هستم و در سفر دوم وارد لژیون آقای مهدی صدیقی شدم و خیلی کنجکاو بودم که از کجا آمده‌ام و برای چه آمده‌ام و هیچ‌کس جوابی برای من نداشت.

جواب سؤالات خود را با آموزش‌های کنگره و سی‌دی‌ها دریافتم و تمام اطلاعاتی که داشتم را در پشت درب کنگره گذاشتم و آموزش‌های کنگره کاربردی کردم، تشنه بودم واز این آب نوشیدم و هنوز هم به دنبال پرسش‌های خود هستم.

از همه‌کسانی که در مشارکت‌های زیبای خودشان به من لطف داشتند ممنون هستم و خداراشکر می‌کنم که توانستم در کنگره بمانم، انسان باید یک سری چیزها را بداند و یک سری دانسته‌ها را کسب کند و تمام جواب‌های معنوی در کنگره است به شرطی که تلاش داشته باشیم.

از جناب آقای مهندس و استاد امین تشکر می‌کنم که خیلی به ما کمک کردند و ما هرچه داریم از این عزیزان است.

منم هر مشکلی داشتم آقای اکبری به من کمک می‌کرد، از راهنمای هم‌سفرم تشکر می‌کنم، برای هم‌سفران تفاوت به کنگره آمدن و نیامدن بسیار زیاد است. آموزش‌های کنگره را هم‌سفران خیلی جدی بگیرند.

از برادرهای هم لژیونی خود تشکر می‌کنم و از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم.

 

دریافت نشان مسافر

ادامه جشن

تهیه گزارش:مسافر محمد

تایپ مطلب:مسافرعلیرضا و بهنام

تصویرگر:مسافر محمد

تدوین:مسافرمحسنتاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398 | 01:48 ب.ظ | نویسنده : مهدی صدیقی | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون