به نام قدرت مطلق الله
گزارش عملکرد لژیون دوازدهم روز سه‌شنبه مورخ97/11/30
جلسه ای با حضور تعدادی از مسافران سفر اول و جمعی از مسافران سفر دوم، با استادی آقای مهدی صدیقی و با موضوع سی دی عقبه برگذار گردید. 

خداوند در قرآن کریم تمامی نکات حیاتی و ضروری را که لازمه ادامه زندگی هستند را فرموده اند و استاد دژاکام هم به زیبایی این مسائل را تفسیر مینمایند.
برای زندگی سالم داشتن باید این دستورات را اجرا بنماییم ولیکن امروز دین گریزی و بی خدایی بسیار رایج و متداول شده است و بدتر از آن این است که افرادی که خود را پرچم داران دین میدانند با اطلاعات غلط و بعدا هایشان مردم عامی را دچار بد بینی به دین کرده اند.  متاسفانه بی دینی و دین ستیزی این روزها تبدیل به یک فرهنگ بین برخی افراد شده است و این مشکل فقط متوجه آن دسته از افراد ذکر شده نیست،  بلکه باید بکوشیم تا در صدد رفع آن بر آییم، زیرا ممکن است روزی زندگی خودمان را هم در بر بگیرد. 
به قول فرمایش آقای مهندس دژاکام تمام ما مسافران یک کشتی هستیم و اگر آسیبی برسد برای همه خواهد بود. 
در قرآن کریم خداوند بارها به وقتی و زمان قسم یاد کرده است و این نشان از اهمیت آن می دهد و اینکه چقدر زمان برای انسان مهم و محدود است. 
زمان فقط در این بعد از حیات وجود دارد و لاغیر، و این است که آن را مهم نموده است زیرا فرصتی است برای یادگیری و آموزش. 
ولیکن عقبه!!!!
منظور از عقبه در قرآن همان گذرگاه های سنت و دشوار زندگی میباشد که انسانها با کسب آگاهی فقط می توانند از آنها عبور کنند. 
گذرگاه های سخت در زندگی تمام انسانها وجود دارد و هرلحظه ممکن است در یکی از آنها سقوط کنیم و چه بسا زمان هایی که در آن گرفتار می شویم ولی به واسطه ی جهلمان اصلا متوجه نمیشویم و برای نجات خو تلاش نمیکنیم. 
جالب تر اینجاست که عقبه های سخت مربوط به تمام ابعاد زندگی می شود و فقط مختص به جهان ماده نمیشود. 
یکی از گذرگاه های سختی که ما سر می‌گذاریم خان اعتیاد است و برای رهایی و درمان باید بسیار تلاش نمود و الا در آن غرق خواهیم شد و عبور از این گذرگاه فقط با کسب علم و آگاهی می باشد. 
و چه بسا افرادی که به کنگره هم آمدند ولی چون برای کسب علم حرکت و تلاش نکردند از چرخه ی آموزش پرت و محو شدند و عاقبت کارشان با سختی و دشواری همراه شد. 
زندگی ما انسانها هم از روز ازل تا روز موعود سراسر با دشواری و مشکل همراه بوده است و نمیتوانیم بگوئیم زمانی که یکی از این گذرگاه ها رد شدیم دیگر ادامه مسیر آسان خواهد بود و هیچ مشکلی در سر راه نخواهیم داشت، زیرا طبق آیه شریفه قرآن که می فرماید ما انسان را در رنج آفریدیم صادق است و این چرخه فقط و فقط بخاطر تکامل انسان است تا به نقطه ای رجعت نماید که از آن انشعاب یافته است. 
فلسفه‌ اختیار که در نهاد آدمی قرار داده شده است به همین جهت است که خودش خوبی را از بدی تشخیص بدهد و رو به تعالی یا زوال حرکت کند و الا چه فرقی با دیگر موجودات و حیوانات خواهیم داشت؟؟؟ 
پس از بحث اختیار به اهمیت کالبد فیزیکی می پردازیم که بلد یا شهر وجودی که در اختیار انسان به امانت سپرده شده است باید سالم و پاکیزه باشد و مراقبت از آن به عهده تک تک ماست زیرا مانند وسیله نقلیه ای می ماند که ما را به مقصد می رساند!!! 
حال اگر با مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی آن را ویران کنیم، آیا میتوانیم به تعالی و رستگاری حقیقی نزدیک شویم؟؟ خیر؟؟
نکته بسیار مهمی که آقای مهندس دژاکام در این سی دی میفرمایند این است که از حرکت است که به ادامه ادامه می‌رسیم و از ادامه به اعجاب!! 
انسانهایی که در مسیر کنگره و درمان حرکت کنند و ادامه مسیر بدهند با توجه به بازسازی جسم و روانشناس، زمانی فرا خواهد رسید که خودشان باعث اعجاب بسیاری دیگر میشوند و پیام زیبای رهایی را به دیگران مخابره خواهند کرد. 
فردی که تا دیروز دچار هزاران معضل و دشواری بوده است و در گذرگاه های سخت و کمر شکن اعتیاد قوطه ور بوده است، اینک خود چراغ راهی افروخته برای رهایی و آزادی انسانهای دیگر باشد   .
و این شاخصه عزیزان سفر دوم و کمک راهنمایان محترم می باشد. 
در کنگره یک پکیج کامل از علوم زندگی را به مسافران آموزش میدهند که در تمام گذرگاه های دشوار زندگی میتواند راه گشا باشد ولی این لطف الهی شامل کسانی میشود که حرکت کنند و هیچگاه دست از یاد گیری نکشند.
آیا  میتوانیم بگوییم که یک شخص با آمدن به کنگره سومصرف مواد مخدر خود را رها میکند و دیگر کار تمام است؟؟ خیر!!
مساله ای که بسیار مهم حایز اهمیت است این است که پس از آن باید با مشکلات دیگر روبرو شود تا به تعالی برسد و معجزه خلقت هم همین است که اگر مساله ای برایمان پیش می آید، فقط به جهت آموزش و یادگیری خود ما میباشد و باید بیاموزیم که هیچگاه پایان راه نیست و پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است و پایان تکامل هر انسان در این بعد از حیات، خدمت به خلق و آموزش میباشد.
تهیه گزارش و تایپ : مسافر مرتضیتاریخ : پنجشنبه 2 اسفند 1397 | 08:41 ب.ظ | نویسنده : مسافر مرتضی | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic