عملکرد لژیون ۱۲ سه شنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۳
با عنوان سی دی ترازو

به نام قدرت مطلق الله
گزارش عملکرد لژیون دوازدهم
روز سه‌شنبه مورخ 97/11/23با حضور مسافران سفر اول وتعدادی از مسافران سفر دوم با استادی آقای مهدی صدیقی و موضوع سی دی ترازو جلسه برگذار گردید.
خلاصه سخنان استاد:
در این سی دی آقای مهندس اشاره میکنند که عده ای از مردم اعتقادی به وجود جهان های دیگر ندارند، و اکثرا انسانهایی هستند که خود را متمدن و مدرن میدانند و ادعای روشنفکری دارند و براین عقیده هستند که پس از مرگ ، دیگر حیات وجود ندارد و هر آنچه هست در همین دنیا آغاز و پایان میپذیرد و افرادی را سرلوحه و الگوی خود قرار می دهند که آنها هیچکدام سرگذشت و پایان زیبایی نداشته اند. غافل از اینکه کسی که می خواهد الگوی یک جامعه باشدباید الگویی بدون نقص و عیب باشد، همانگونه که در قرآن به وضوح یاد شده است خداوند خالق زمین و آسمانها است، یعنی تمام سیارات و کهکشانها محل استقرار هستند و فاصله بین آنها سماوات است و هر گاه به وسعت و دقت بی نهایتی که در خلقت آنها وجود دارد را می نگریم متوجه میشویم که تمام این نظم و دقت، نشان از یک خالق توانمند دارد و بدون دلیل و خود به خود به وجود نیامده است. و آن دسته از افرادی که عقیده دارند که تمام هستی بر اساس اتفاق به وجود آمده است، آنهایی هستند که میکوشند تا خود را از زیر بار مسئولیت خلاص کنند و این داستان داستان شخص مصرف کننده ای است که به او میگویند در قبال سفری که آغاز نموده ای و برای درمان حرکت کرده ای یک سری مسئولیت ها از قبیل نوشتن سی دی ها، مطالعه و تحقیق و مشارکت خواهی داشت و باید خودت مسئولیت درمان خود را بپذیری و اگر کسی پیدا شود که از این اصول سرپیچی کند و قوانین را اجرا نکند به درمان نمی رسد. 
زندگی ما انسانها هم مانند یک سفر است و باید در این مسیر مسئولیت بپذیریم و عقیده داشته باشیم که خالق و صانع این هستی بسیار قدرتمند است و در هر مشکلی برای بندگان خود درسی و نکته ای بسیار عظیم قرار داده است و کسانی از آن درس بهره میگیرند که ادراک کامل داشته باشند و به حقیقت هستی پی ببرند. 
در همین حال که ما در زندگی خاکی  وجود داریم نیز ابعاد دیگری از حیات با طول موج ها و فرکانس های دیگر در حال زیستن میباشند که باور آن برای بسیاری از انسان ها قابل قبول و درک نمی باشد ولی آیا تا به حال اندیشیده ایم که زمانی که ما در خواب هستیم، حالتی به مرگ داریم و دوباره صبح به کالبد فیزیکی بر میگردیم و این ارتباط به وسیله ارتباط جسم با نفس میباشد که در تمثیل آن را با یک سیم نقره ای تشبیه کرده اند و مثال صور آشکار آن مانند بند ناف یک جنین میباشد که با جسم مادر خود برای بقا در اتصال قرار دارد و تا زمانی که این بند ناف گسیخته نشود، هیچگاه جنین به نوزاد تبدیل نمیشود و پا به جهان ماده نمیگذارد و جالب تر اینجاست که خود جنین هرگز قادر نخواهد بود که این بند را پاره کند مگر اینکه توسط پزشک حاذق انجام شود. 
در مورد حیات و ممات هم همینگونه است که تا زمانی که بند سیمین نفس توسط معمار بزرگ پاره نشود نفس رها و آزاد نمیگردد و اشخاصی که خودسرانه و از سر نا آگاهی دست به خود کشی می زنند، متأسفانه چون فقط توانسته اند جسم خود را نابود کنند ولی همچنان بند سیمین بقا برقرار می باشد، تا زمانی که فرمان رجعت صادر نشود در سرگردانی و حیرانی ما بین بعد ماده و بعد دیگر باقی میماند و دائما عذاب میکشد. 
اگر این مقوله را در مورد مسأله اعتیاد خودمان بررسی کنیم خواهیم دانست که افرادی که به طور خودسرانه مبادرت به قطع مواد مصرفی میکنند دچار بی قراری و سرگردانی میشوند و دائما حال خوبی ندارند ولی زمانی که یوم الفصل فرا برسد، ماموران الهی و نگهبانان در مسیر او قرار میگیرند و بند اعتیاد و ضدارزش ها را از هم پاره میکنند و شخص پا به جهان رهایی و پاکی میگذارد و دیگر دچار عذاب و فشار نمیشود.
انسانی که دانایی دارد هیچ گاه نمیتواند بگوید و باور کند که جهان های دیگر وجود ندارد و یا خداوند وجود ندارد. ولیکن افراد نادان و جاهل به راحتی وجود خداوند را کتمان میکنند و دیگرانی را که ظرف دانایی خالی دارند را با خود هم سو میکنند.
و لازمه حیات در تمام عوالم و ابعاد دیگر، کسب آگاهی و دانش میباشد.و کسانی میتوانند ادامه مسیر بدهند که به قوانین الهی احترام بگذارند و به آنها عمل نمایند و بکوشند تا نار وجودی خود را به نور تبدیل نمایند. 
و بدا به حال آنانی که برعکس جریان هستی شنا میکنند و نار نفس خود را گسترش می دهند و در شعله های آن نیست و نابود میشوند و در هستی تخریب و تباهی بوجود می آورند و به عقیده من ترازو و یا میزان که نام سی دی است وسیله‌ای است برای سنجیدن، ولی در بعد دیگر چیزی که به سنجش در می آید اعمال و کردار و اندوخته های معنوی انسانهاست و کسانی که تزکیه و پالایش کرده اند و نار وجودشان را به نور حقیقت تبدیل نموده اند ترخیص خواهند شد. مگر میشود کسی که مقاطع تحصیلی عالیه را  طی نکرده است در جایگاه استادی دانشگاه تدریس نماید؟؟؟
البته نباید غافل شویم که تزکیه و پالایش بسیار سخت است و نفس انسان همیشه خواسته های گوناگونی دارد و سیری ناپذیر است، پس انسانی هم که پیرو خواسته نفس باشد فقط به خود فکر میکند و حاضر است دیگران را قربانی ارتقاء و جاه طلبی خود نماید، چه بسا افرادی که از ناتوانی و فقر دیگران سو استفاده کردند و کاخ ها بنا نموده اند ولی آیا تا ابد برایشان باقی خواهد ماند؟؟ خیر!!
هیچکدام در کوله پشتی سفر آخر نمیگنجد و فقط انسانیت و علم و آگاهی میتواند چراغ راه تمام انسانهای آزادی خواه باشد. 
تایپ : مسافر مرتضی
ارسال : مسافر مجید ت


تاریخ : پنجشنبه 25 بهمن 1397 | 12:41 ب.ظ | نویسنده : مسافر مجید | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic