تبلیغات
سفر تا بی نهایت عشق - تبریك جایگاه استادی مسافر مرتضی

به نام پروردگار مهربان 

روز یکشنبه6خرداد 97 یازدهمین جلسه ازدور شانزدهم  کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر محمد  ،استادی مسافر مرتضی و دبیری مسافرمحمدرضا با بادستور جلسه:« کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و تصاویر آن رأس ساعت17:30  آغاز به کار  نمود.

با دیدن این تصاویر و تفکر روی آن هر مسافر میتواند لحظه به لحظه اوضاع جسمی خودش را مجسم کند که کجای کار است

دستور جلسه هفته در خصوص کتاب ۶۰ درجه و شرح تصاویر آن هست. یادم می آید وقتی وارد کنگره شدم و می خواستم سفر خودم را آغاز کنم باید از نشریات پک آموزشی تهیه میکردیم و من هم همین کار را انجام دادم و اون موقع کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر که داخل آن پک بود توجه مرا به خود جلب کرد و سوالی در ذهن من بوجود آمد که مگر قرار است ما اینجا داستان بخوانیم؟ و ارتباط عنوان کتاب را با اعتیاد درک نمی کردم ولی وقتی سفر خودم رو شروع کردم و یکی دو بار جسته گریخته این کتاب را مطالعه کردم  برای من موضوع کمی روشن شد که در زمان مصرف  ، من مصرف کننده ، از منطقه ۶۰ درجه هم پائین تر هستم چون خاصیت سرما به گونه ای هست که حس و نیرو را از انسان میگیرد. 


یک آدم مصرف کننده می خواهد محبت کند می خواهد دوست داشته باشد می خواهد در جمع حضور داشته باشد و ... ولی چون حس و نیرو ندارد مانند انسانی یخ زده می ماند حالا چکار باید بکند تا از این سرما بتواند عبور کند؟ وقتی کمی دقیق تر نگاه می کنیم اولی که وارد کنگره می شویم لغت معتاد از ما گرفته می شود و به جای آن واژه مسافر را دریافت میکنیم.چرا مسافر؟ چون لازمه سفر حرکت است و حرکت ما از تاریکی به طرف روشنایی است از نفرت به طرف عشق است از مصرف مواد مخدر به طرف بی نیازی از مصرف مواد مخدر است.اما برای این سفر نیاز به تجهیزات داریم و علاوه بر تجهیزات به راهنما هم نیاز داریم تا بتوانی سلامت به مقصد برسیم شاید قبل از ورود به کنگره خیلی میخواستیم ترک کنیم اما چون تجهیزاتی مانند کتاب ۶۰ درجه نداشتیم نتوانستیم از مصرف رها بشیم.

من خودم بارها تجربه ترک داشتم ولی موفق نبودم اما وقتی کتاب ۶۰ درجه را خواندم و پیام های آن را مطالعه کردم بدون اغراق احساس میکردم نیرویی از بیرون همراه من است چون خود نویسنده این مسیر که من میخواهم بروم را رفته بود و علامت گزاری کرده در کتاب البته همان طور که خود آقای مهندس استادانی داشتند من هم علاوه بر مطالعه به راهنما احتیاج دارم تا مطلب را درست درک کنم.


ویژگی دیگر کتاب ، تصاویر آن است هنر یک زبان بین المللی است اگر این تصاویر را افراد دیگر کشور هم ببینند آن را درک خواهند کرد آقای مهندس هم این تصاویر را بیهوده در کتاب نگذاشته اند با دیدن این تصاویر و تفکر روی آن هر مسافر میتواند لحظه به لحظه اوضاع جسمی خودش را مجسم کند که کجای کار است اگر به تصویر اول کتاب نگاه کنیم میبینیم ماشین بسیار ساده در جاده خطرناک و یخبندان باید مسیری را طی کند خوب این ماشین می توان تمثیل جسم ما باشد و جاده و یخبندان مشکلات که در این سفر باید پشت سر بگذاریم و درختانی هم در تصویر دیده می شوند که با وجود سرما سبز هستند به نظر من این درختان می تواند نماد انسان های رها باشد  که از سرما و جاده مخوف نترسیدند و قدم به قدم به هدف خود رسیدند در تصویر سیزدهم می بینیم باز هم سرما و برف وجود دارد ولی دیگر اثری از ماشین فرسوده نیست بلکه شخص در حال اسکی و لذت بردن است و دیگر از مشکلات نه تنها نمی ترسد بلکه از آنها استفاده میکند برای ارتقا خود و همچنین بیانگر این مطلب هم می تواند باشد که در سفر دوم هم مشکلات وجود دارند که با مطالعه و رعایت قوانینی که در کتاب آمده می توان از آنها رها شد.
برای همه عزیزان آرزوی موفقیت میکنم.


تاریخ : چهارشنبه 9 خرداد 1397 | 10:59 ب.ظ | نویسنده : مهدی صدیقی | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون