تبلیغات
سفر تا بی نهایت عشق - خلاصه ای از سی دی راه درست
به نام خداوند جان و خرد
روزیکشنبه مورخ 97/01/19  ل‍ژیون شماره 12 با حضور جمعی از مسافران سفر اول و دوم و استادی آقای مهدی صدیقی با دستور جلسه سی دی راه درست از جناب مهندس آغاز به كار نمود.


عبادت به جز خدمت خلق نیست و اگر درست هم نگاه کنیم می بینیم تمام هستی که خداوند آفریده است در حال خدمت کردن هستند.چرا خدمت می کنند؟ برای اینکه به ارتقاء برسند.بدون خدمت کردن ارتقایی نیست.آیا تا به حال شده است که درخت سیب بگوید به من اینقدر پول بدهید تا سیب بدهم؟!! درخت سیب می دهد چون می بایست در این مسیر حرکت کند.
خلاصه سخنان استاد:

ان شاالله که سالی پر از سلامتی و شادی و علم پیش رو داشته باشید.ما در کنگره متوجه شدیم که مسافریم و در حال سفر، پس باید بگردیم و راه درست را پیدا کنیم. خیلی از انسانها راه درست را نمی توانند پیدا کنند بنابراین به بیراهه می روند و مسافری هستند که به مقصد نمی رسد.مسافر برای رسیدن به مقصد نیاز به راه درست دارد.سی دی راه درست می خواهد به ما بگوید که تنها راه صراط مستقیم راه درست است.تمام فرقه های مختلف می گویند مسیر ما راه صراط مستقیم است اما برای اینکه ما سردرگم نشویم یک سری مسائل هست که خرد جهانی آن را قبول دارد.مثل: دروغ گفتن و تهمت زدن و تجسس کردن و پشت سر دیگران حرف زدن و دزدی کردن و....همه در جهان می گویند اینها بد است و این می شود خرد جهانی،اگر اینها را انجام ندهید یعنی در صراط مستقیم قرار دارید.اگر بهترین دین را داشته باشی و اینها را رعایت نکنی هیچ فایده ای ندارد. گاهی برای فهمیدن یک مطلب باید چندین سال جستجو کرد ولی در کنگره به راحتی مطالب در اختیار ما قرار می گیرد.ابتدای سی دی می گوید:

عبادت به جز خدمت خلق نیست و اگر درست هم نگاه کنیم می بینیم تمام هستی که خداوند آفریده است در حال خدمت کردن هستند.چرا خدمت می کنند؟ برای اینکه به ارتقاء برسند.بدون خدمت کردن ارتقایی نیست.آیا تا به حال شده است که درخت سیب بگوید به من اینقدر پول بدهید تا سیب بدهم؟!! درخت سیب می دهد چون می بایست در این مسیر حرکت کند.ما انسانها هم جزء این هستی، هستیم و هنگامی که تمام وجودمان را خشم و نفرت و... گرفته است نمی توانیم خدمت کنیم.پس مسلماً این راه، راه درست نیست. وقتی از تمام ضد ارزشها دوری کردید تازه متوجه می شوید که باید خدمت کنید.ما انسانها در زمین آمده ایم تا آموزش بگیریم و اندوخته داشته باشیم و کسی می تواند اندوخته داشته باشد که در صراط مستقیم باشد.من وقتی در لژیون مطلبی را برای شما باز می کنم مطمئن باشید شخص دیگری هم برای من مطلبی باز کرده است و این می شود ارتقاء.خداوند می فرماید: هر کار خیرو یا شری که انجام دهید به خود شما بر می گردد. باید برای زندگی برنامه ریزی و هدف گذاری داشته باشید. مثال: یک سفر اولی باید برنامه ریزی کند تا درمدت 10 ماه سفر خود را به پایان برساند.بعد از 5 یا 6 ماه از سفر که گذشت باید خدمتگزار شود چون تا خدمتگزار نباشید نمی توانید صفات خود را تغییر دهید.آقای مهندس در سی دی زرنگی می فرماید: انسان مانند درخت است که می آید و میوه می دهد و خشک می شود. ببینید میوه شما چی شده است ؟ خدای نخواسته میوه ما مواد مخدر شده است یا میوه ما خدمت به خلق خدا.درست است که خدا بخشنده است اما خدا می فرماید:کوچکترین عمل خیر و شر شما را محاسبه می کنم.باید تاوان اعمال خود را پس دهیم.اگر می خواهی درمان هم بشوی باید تاوان آن را پس بدهی.اصلاً اساس هستی بر همین است.(عمل و عکس العمل).حال که در کنگره ما آموزش می گیریم و آگاه می شویم چرا کاری انجام دهیم که بخواهیم تاوان آن را پس بدهیم.اگر کسی تشنه آموزش باشد و سخنان آقای مهندس را چهار شنبه گوش بدهد و تکالیف را انجام بدهید آنموقع در راه درست قرار می گیرد.گاهی فرد مدت چند ساعت در فضای مجازی به سر می برد اما موقع سی دی نوشتن می گوید وقت ندارم.این فرد از راه درست دور می شود.ما نباید برای رسیدن به هدف از هر وسیله ای استفاده کنیم و نباید همه چیز را زیر پای خود قرار دهیم تا به هدف برسیم.

عبادت به جز خدمت خلق نیست     به تسبیح و سجاده و دلق نیست.
طبقه بندی: عملکرد لژیون،
برچسب ها: سی دی،

تاریخ : دوشنبه 20 فروردین 1397 | 09:35 ب.ظ | نویسنده : مسافر حمید | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون