تبلیغات
سفر تا بی نهایت عشق - جشن گلریزان
به نام قدرت مطلق الله
سه شنبه 16 آبان ماه 1396 یازدهیمین جلسه از دور چهاردهم از سری کارگاههای آموزشی و خصوصی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان به نگهبانی مسافر مهدی و استادی مسافر مهدی  و دبیری مسافر هومن با دستور جلسه: جشن گلریزان ، راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

 بر تک‌تک ما واجب است که به کنگره کمک کنیم و همان‌طور که گذشتگان کاشتند و ما برداشت کردیم و از خواب غفلت ما را بیدار کردند ما هم باید برای پابرجا ماندن کنگره و آرامش آیندگان و بیدار کردن آنها تلاش کنیم و خوشا به حال افرادی که بیدار شوند و بتوانند بیدار کنند.
خدا را به خاطر لحظه، لحظهٔ عمری که به من داد٬ شکر می‌کنم که توانسته ام شاهد رهایی انسان‌های زیادی باشم که از بند اعتیاد رها شده اند و  خدا را شکر می کنم که این لیاقت را پیدا کردم که بتوانم  لذت رهایی انسانها را ببینم.

حدود ۳یا ۴سال پیش بود که آقای حکیمی به دستور آقای مهندس گفتند که می‌خواهیم لژیون مالی احداث کنیم و به‌صورت آزمایشی از اصفهان شروع می‌کنیم و افرادی که توان مالی دارند می‌توانند با ورودی پنج میلیون تومان عضو  لژیون مالی شوند ، ۶ نفر از اعضا که شامل بنده ، آقای گلی ، آقای عابدینی ، آقای متحملیان ، آقای باقری و آقای شوشتری بود جزو اولین مؤسسین بودیم که لژیون مالی را در اصفهان تأسیس کردیم  و همین برای ما می‌ماند و روزی ، روزگاری فرزندان و نوه‌های ما به این افتخار می‌کنند که پدربزرگ ما جزو اولین نفرات لژیون مالی کنگره بودند.

درمان اعتیاد در مقابل آموزش‌هایی که می‌گیریم چیز ناچیز و پیش‌پاافتاده‌ای است، و بهانه حضور ما در کنگره اعتیاد می‌باشد و باید ظرف وجودی خودمان را بزرگ کنیم که بتوانیم آموزش بگیریم و ببینیم افرادی در بیرون از کنگره وجود دارند که حالشان از یک مصرف‌کننده خراب‌تر است  و خداوند این توفیق را به ما داد تا بتوانیم به کنگره بیاییم و راه رسیدن به آرامش را یاد بگیریم.

در این مکان مقدس کسی کلاه سر دیگری نمی‌گذارد، دروغ نمی‌گوید، غیبت و ناسزا نمی‌گوید و فقط نکات مثبت هم را می‌بینند و آن‌قدر مقدس است که کسی جرأت نمی‌کند پایش را کج بگذارد، اگر نگاهی به خدمتگزاران کنگره بکنید می‌بینید همه خدمت‌هایشان را بسیار صادقانه انجام می‌دهند.

وقتی در مورد صفت بخشندگی در انسان‌ها نگاه می‌کنیم می‌بینیم انسان‌ها به ۳گروه تقسیم می‌شوند:

 یکی انسان‌هایی که می‌بخشند به خاطر اینکه جایگاهی کسب کنند و به آن‌ها احترام بگذارند، دسته دوم افرادی هستند که می‌بخشند و با خدای خودشان معامله می‌کنند و یک دسته انسان‌ها هم هستند که به خاطر عشق می‌بخشند. در وادی عشق به مفاهیم خیلی زیبایی می‌رسیم و می‌فهمیم اگر ما انسان‌ها قرار است به تکامل و آرامش برسیم فقط و فقط راه رسیدن به تکامل قرار گرفتن در وادی چهاردهم و وادی عشق می‌باشد و کنگره وسیله بسیار خوبی در اختیار ما انسان‌ها قرار داده که ما می‌توانیم خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را بکنیم به وادی عشق وارد شویم.

کسانی که برای بخشیدنشان هدفی داشته باشند و بخواهند با آن بخشیدن به جایگاهی برسند بخشیدنشان جواب نمی‌دهد. قرار  نیست ما چیزی را که می‌بخشیم انتظار به دست آوردن چیز دیگری را داشته باشیم و اگر این هدفمان باشد معامله با خدا یا بندگانش می‌شود. ولی بخششی که در وادی چهاردهم از آن یاد شده می‌گوید انسان‌های عاشق افرادی هستند که  می‌بخشند و می‌گذارند و می‌گذرند و این بخشش واقعی است که انسان را به تکامل می رساند.

اگر هدف من از مبلغی که می‌دهم این باشد که آقای مهندس یا افراد دیگر مرا تحویل بگیرند، به درد نمی‌خورد و اگر هم با خدا معامله کنم که می‌بخشم که فلان مشکلم حل شود٬ این هم به درد نمی‌خورد. ما در کنگره آموزش گرفته و می‌گیریم که ببخشیم، فقط و فقط به خاطر خودمان. ببخشیم بدون هیچ چشم‌داشت و نیتی از دیگران حتی خداوند. باید تمرین کنیم تا یاد بگیریم  و آن موقع می‌بینیم که مورد احترام دیگران قرار می‌گیریم و اگر هم فردی به ما احترام نگذارد اصلاً ناراحت نمی‌شویم، چون با کسی معامله‌ای نکرده‌ایم.

این خیلی مهم است که بفهمیم ما انسان‌ها یک‌ذره از این هستی هستیم و اگر ذره ای ببخشیم  آن موقع خداوند کوهی را به ما می‌بخشد. 

در آیات قرآن و کتاب‌های دیگر ادیان در مورد بخشیدن و سریع الحساب بودن خداوند خیلی تأکید شده و یکی از صفات بارز خداوند می‌باشد و ما برای رسیدن به تکامل باید نفس خود را رشد بدهیم و تمرین کنیم تا صفت بخشندگی را در خود رشد دهیم و سعی کنم خیلی راحت ببخشم. 

فکر نکنید افرادی که پول‌دارند می‌توانند ببخشند، اصلاً این‌طور نیست من افراد زیادی را سراغ دارم که رقم حساب آن‌ها در فیش‌های بانکی جا نمی‌گیرد ولی صفت بخشندگی را ندارند. از آن‌طرف هم افرادی هستند که در وضعیت مالی متوسط قرار دارند ولی به خاطر اینکه از قلب و دل‌بزرگی برخوردار می‌باشند می توانند ببخشند و ما از هم‌نشینی با این افراد لذت می‌بریم.

کنگره کوچک‌ترین چیزی که به ما می‌دهد درمان اعتیاد است و در ادامه راه می‌فهمیم که این‌قدر لذت دارد بتوانیم به فردی کمک کنیم یا فردی را ببخشیم، ما هر چه تلاش کنیم مربوط به این دنیا است و ذره‌ای از مال و اموالمان را نمی‌توانیم با خود ببریم و همه این‌ها مربوط به صور آشکار ما می‌باشد و صور پنهان ما هم نیاز به ساختن دارد و ما باید هم‌زمان با ساختن صور آشکارمان٬ صور پنهانمان را بسازیم و از طریق حس بخشندگی ، انسانیت و انسان بودن می‌توانیم صور پنهان که در جهان دیگر به درد ما می‌خورد را بسازیم و باید بگردیم و جایی را پیدا کنیم که بتوانیم از جان و مال خود ببخشیم و جهان دیگر را بسازیم.

خیلی از ما خیلی جاها هزینه‌های سنگینی پرداخت می‌کنیم تا کمکی  کرده باشیم ولی همه این‌ها مربوط به قبل از ورود به کنگره می‌باشد ما در وادی اول یاد می‌گیریم درست تفکر کنیم و بهترین راه را انتخاب کنیم ، وقتی می‌بینیم فردی که وارد کنگره می‌شود باحال خراب وزندگی به‌هم‌ریخته  و خانواده‌ای ازهم‌پاشیده از پایین‌ترین نقطه آموزش داده می‌شود و به بالاترین نقطه می‌رسد و به آرامشی می‌رسد که در هیچ کجای دنیا من سراغ ندارم پس چرا در این مکان سرمایه‌گذاری نکنم؟

مکانی بهتر از کنگره نمی‌توانیم پیدا کنیم که هم‌زمان با ساخت صور آشکار بتوانیم صور پنهان خود را برای زندگی بعدی بسازیم و بفهمیم که همه‌چیزی که در این دنیا داریم را از ما می‌گیرند. خدا را شکر که مسائل مالی کنگره از هیچ جایی و هیچ ارگانی تأمین نمی‌شود که بعد برای ما تکلیف مشخص کنند و ما را از هدفمان دور کنند و ما باید برای کسانی که در بیرون از کنگره در حال درد کشیدن هستند٬ کاری کنیم و بفهمیم اگر امروز خداوند به من مال، ثروت و علمی می‌دهد کنار آن مسئولیتی هم قرار می‌دهد که بایدآن مسئولیت را به نحو احسنت انجام دهیم. 

بر تک‌تک ما واجب است که به کنگره کمک کنیم و همان‌طور که گذشتگان کاشتند و ما برداشت کردیم و از خواب غفلت ما را بیدار   کردند ما هم باید برای پابرجا ماندن کنگره و آرامش آیندگان و بیدار کردن آنها تلاش کنیم و خوشا به حال افرادی که بیدار شوند  

 تاریخ : پنجشنبه 18 آبان 1396 | 01:11 ق.ظ | نویسنده : مهدی صدیقی | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون