به نام اولین عاشق که اوست
پیام های آموزنده

پیام اول:

سه مجسمه میمون به صورت سمبولیک در کشور ژاپن می باشد که یکی دست بر چشم دارد و یکی بر گوش و دیگری بر دهان ، که در فرهنگ ژاپن بدین معنی است :به بدی گوش نسپار ،بدی را نبین ،و بدی را نگو.

پیام دوم:......


در رویاهایم دیدم که با خدا گفتگو می کنم . خدا پرسید: پس تو می خواهی با من گفتگو کنی . من در پاسخش گفتم اگر وقت دارید .خدا خندید و گفت : وقت من بی نهایت است . در ذهنت چیست که می خواهی از من بپرسی .پرسیدم چه چیز بشر شما را سخت متعجب می سازد .خدا پاسخ داد کودکی شان اینکه انها از کودکی شان خسته می شوند عجله دارند که زودتر بزرگ شوند و بعد حسرت دوران کودکی را می خورند . این که سلامتیشان را صرف به دست آوردن پول می کنند و بعد پولشان را صرف حفظ سلامتی . این که با نگرانی نسبت به آینده فکر می کنند زمان حال فراموششان می شود آنچنان که دیگر نه در آینده زندگی می کنند و نه درحال . اینکه آنها به گونه ای زندگی می کنند که گویی هرگز نمی میرند و به گونه ای می میرند که گویی هرگز زندگی نکرده اند .خداوند دستهای مرا در دست گرفت و مدتی سکوت کردیم بعد من پرسیدم : به عنوان خالق انسانها می خواهید آنها چه درس های از زندگی یاد بگیرند .خدا با لبخند پاسخ داد:یاد بگیرند که نمی توان دیگران را مجبور به دوست داشتن خود کرد اما می توان محبوب دیگران شد . بیاموزند که درست نیست خودشان را با دیگران مقایسه کنند . با بخشیدن بخشش را یاد بگیرند . بیاموزند که فقط چند ثانیه طول می کشد تا زخم های عمیقی در دل آنان که دوستشان داریم ایجاد کنیم اما سالها طول می کشد تا آن زخمها را التیام بخشیم .بیاموزند که ثروتمند کسی نیست که بیشترین ها را دارد بلکه کسی است که به کمترین ها نیاز دارد .بیاموزند که آدمهای هستند که آنها را دوست دارند اما نمی دانند که چگونه احساساتشان را نشان دهند . بیاموزند که دو نفر می توانند با هم به یک نقطه نگاه کنند و آن را متفاوت ببینند .یاد بگیرند که همیشه کافی نیست دیگران آنها را ببخشند بلکه خودشان هم باید خود را ببخشند . من با خضوع گفتم از شما به خاطر این گفتگو متشکرم آیا چیز دیگری هست که دوست دارید فرزندانتان بدانند . خداوند لبخند زدو گفت :فقط این که بدانند من اینجا هستم همیشه.

پیام سوم:

بعضی گلها در آفتاب بهتر می رویند و برخی درسایه .خدا ما را بهتر می شناسد و ما را درجایی قرار می دهد که بهتر رشد می کنیم.

پیام چهارم:

اگر روزی 15 دقیقه را صرف خودسازی کنید در پایان یکسال تغییر ایجاد شده درخویش را احساس می کنید.اگر روزی 15دقیقه از کارهای بی اهمیت خویش بکاهید ظرف چند سال موفقیت نصیبتان خواهد شد. اگر روزی 15دقیقه را به فراگیری زبان اختصاص دهید از هفته ای یکبار کلاس زبان رفتن بهتر است . اگر روزی 15 دقیقه را به پیاده روی سریع اختصاص دهید از هفته ای چند بار به با شگاه ورزشی رفتن نتیجه بهتری خواهید گرفت . اگر روزی 15 دقیقه با مطالعه سلولهای خاکستری خویش را درگیر کنید به پیشرفتهای عظیم یادگیری دست خواهید یافت  زیبای روش 15دقیقه در این است که هرگز به بهانه این که وقت ندارید آن را به تاخیر نمی اندازید .

نویسنده:مسافر حمید سعادت
طبقه بندی: پیام های آموزنده،
برچسب ها: پیام های آموزنده،

تاریخ : چهارشنبه 17 شهریور 1395 | 10:34 ب.ظ | نویسنده : مهدی صدیقی | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic