به نام پروردگار مهربان 

روز یکشنبه18 تیر ماه 1396 جلسه یازدهم از دور سیزدهم کارگاه  آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان به استادی مسافر هومن نگهبانی مسافر پیام و دبیری مسافر مجید با دستور جلسه:"حرمت کنگره 60 چرا رابطه کاری،مالی و فامیلی در کنگره ممنوع است؟"  رأس ساعت17  دقیقه آغاز به کار  نمود.


اگر یک مسافر در کمال آرامش در کنگره به درمان می رسد به خاطر همین قوانین و 
حرمت هاست که در ساختار کنگره قرار گرفته است.
حرمت به معنای آن چه که محترم نگاه داشتن آن واجب است، حرمت از حریم می آید و هر چیز حریمی دارد ، یک خانه حریم خود را دارد، رودخانه یا یک شهر حریم خود را دارند،کنگره نیز حریم و حرمت خاص خود را دارد که باید محترم شمرده و اجرا شوند. یک ساختار هوشمند و قدرتمند باید تابع یکسری قوانین و حرمت ها باشد تا رشد کند و دچار بی نظمی, آشوب و هرج و مرج نشود. 
اگر یک مسافر در کمال آرامش در کنگره به درمان می رسد به خاطر همین قوانین و حرمت هاست که در ساختار کنگره قرار گرفته است.
دروغ گفتن در کنگره ممنون است و کاری است ضد ارزشی و ناپسند. یک رهجو باید در گفتار خود همیشه صادق باشد و تحت هیچ شرایطی به راهنمای خود دروغ نگوید تا در مسیر درمان خود نتیجه خوبی بگیرد. دوستان در کنگره نباید یکدیگر را سرزنش کنیم چون سرزنش دیگران در نهایت باعث سقوط خود ما میشود.


 غیبت در کنگرع ممنوع است. باید همواره مراقب الفاظ و طرز صحبت خود باشیم و با دیگران در کمال ادب و احترام صحبت کنیم. در جلسات عمومی و در لژیون ها به هنگام مشارکت حرف یکدیگر را قطع نکنیم. وقتی راهنما صحبت می کند حرف او را نباید قطع کنیم چون این کاری است دور از ادب! در گلستان سعدی حکایتی این چنین نوشته شده:یکی از حکما را شنیدم که میگفت هرگز کسی به جهل خویش اقرار نکرده است مگر آن کس که چون دیگری در سخن باشد همچنان نا تمام گفته سخن آغاز کند. یعنی اینکه حرف دیگران راقطع کردن بیانگر جهل و نادانی شخصی است که این عمل را انجام می دهد.
بحث های سیاسی در کنگره ممنوع است. بحث های بیهوده فقط و فقط افکار مارا پریشان میکند. استاد امین دژاکام در سی دی هنر می فرمایند که ما وقت زیادی برای دیدن ، شنیدن تصاویر و صوت های بیهوده نداریم و باید قدر زمان را بدانیم ما باید در کنگره شنونده خوبی باشیم چون لازمه آموزش ماست. با خوب گوش دادن در کنگره میتوانیم راه حلی بسیاری مشکلاتمان را پیدا کنیم و به قول حضرت حافظ:
در حریم عشق نتوان زد دم از گفت و شنود                            زانکه آنجا جمله اعضا چشم باید بودو گوش. 
ما نباید در کنگره رابطه مالی و کاری داشته باشیم . چون باعث انحراف ما از مسیر خواهد شد.کنگره محلی برای کسب و کار و تجارت نیست. انجام معامله در سفر اول در بیرون از کنگره نیز ممنوع است چون اگر شکست خوردیم اعتماد به نفس خود را برای درمان از دست خواهیم داد و در نهایت دوباره به اعتیاد باز می گردیم.شما در جامعه نگاه کنید بسیاری از مشکلات و تنش ها به خاطر پول و مادیات است.


رابطه دوستی در بیرون از کنگره ممنوع است. تلفن دادن و تلفن گرفتن ممنوع است. چون این روابط  دردسر ساز است و فقط باعث انحراف ما از بحث درمان میشود. دوستان توجه کنید که این مشکلاتی که گفته شده همه تجربه شده و ما باید سعی کنیم دوباره این مشکلات را تجربه نکنیم زیرا تجربه را تجربه کردن خطاست. چون تجربه بی رحم ترین معلم دنیاست چون اول امتحان می گیرد و بعد تدریس میکند پس حرمت ها را باید حفظ کنیم. 
اگر کیف یا موبایل ما در کنگره گم شود ربطی به کنگره ندارد و فقط به خاطر سهل انگاری خود ماست.حفظ و اجرای حرمت هاباعث میشود رفتار های بد ما به مرور زمان اصلاح شود و مطمعن باشید احترام و اجرای قوانین و حرمت های کنگره تأثیر زیادی در کیفیت رهایی ما دارد. عکس مسافر حمید
ارسال و نگارش:مسافر مصطفی
وب نمایندگی شیخ بهایی

طبقه بندی: عملکرد لژیون،

تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1396 | 04:52 ب.ظ | نویسنده : مسافر حمید | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic