به نام خداوند جان و خرد
روزسه شنبه مورخ 96/4/13 ل‍ژیون شماره 12 با حضور جمعی از مسافران سفر اول و دوم و استادی آقای مهدی صدیقی با دستور جلسه سی دی هنر 2 آغاز به كار نمود.

حس سالم،تفکر سالم،عمل سالم برای ما انسانهاست. اسم هنر و هنرمند در تمام جوامع زیاد است اما هنرمند واقعی کسی است که حسی قوی,سالم و پاک داشته باشد.انسانی اگر واقعا هنرمند باشد حتی از صحبت کردن او لذت می بریم.
خلاصه سخنان استاد:
در CDهنر1و2هزاران نکته وجود دارد. در ابتدا استاد امین بسیار زیبا میگویند که ما مشکلات را سخت می گیریم و به همین دلیل غیر قابل حل می شوند,اگر در مورد مشکلات تفکر کنیم براحتی حل شدنی هستند.اگر ما از کاری انرژی نگیریم آن کار را رها می کنیم. یکی از دلایل کنگره آمدن ما همین کسب انرژی است و ما در کنگره انرژی فراوانی می گیریم که این انرژی بسیار به ما کمک میکند به خصوص در راه درمان اعتیاد! یکی از راه های کسب انرژی در کنگره خدمت کردن است. در کنگره خدمت گذار بودن باعث میشود همیشه انرژی ما در سطح بالایی باشد. اگر راه را پیدا نکنیم اگر خودمان را پیدا نکنیم در ادامه دچار کمبود انرژی خواهیم شد و در جلسات و لژیون خسته می شویم. زمانی که CDرا گوش می دهیم و می نویسیم و در لژیون کنفرانس می دهیم بسیار بسیار انرژی می گیریم,بسیار لذت میبریم و این در کنگره یک مسأله ثابت شده است.اگر وقت و انرژی بگذاریم و رأس ساعت پنج در کنگره حضور پیدا کنیم چندین برابر از انرژی صرف شده انرژی  دریافت میکنیم.یک سفر دومی با اینکه درمان شده باز هم به کنگره می آید چون از کنگره انرژی زیادی میگیرد. تنها تفاوت انسان با حیوان اختیار است. یک حیوان قوی ترین خواسته اش را سریع اجرا میکند اما یک انسان خیر. و این مسأله نشان دهنده درجه انسانی و یا حیوانی ماست. برای مثال یک انسان با روزه گرفتن به قدرتمند ترین خواسته اش که خوردن و آشامیدن است نه میگوید. در کنگره یاد می گیریم چگونه به خواسته های نفس خود نه بگوییم به مصرف مواد مخدر نه بگوییم و جایگاه انسانی خود را پیدا کنیم. زمانی که به خواسته های نفسمان نه بگوییم و سختی ها را تحمل کنیم به جایگاه انسانی می رسیم.استاد درادامه CDدر مورد وادی دهم می گویند و چه زیبا وادی دهم را شرح می دهند. حس سالم،تفکر سالم،عمل سالم برای ما انسانهاست. اسم هنر و هنرمند در تمام جوامع زیاد است اما هنرمند واقعی کسی است که حسی قوی,سالم و پاک داشته باشد.انسانی اگر واقعا هنرمند باشد حتی از صحبت کردن او لذت می بریم. و در اخر CDاستاد در مورد وقت و زمان کم ما انسانها می گویند. فرصت و زمان ما در این دنیا کم است و ما وقت زیادی نداریم و نباید  وقت خود را تلف کنیم و به دنبال کارهای بیهوده و تصاویر و صوت های پوچ و بی محتوا باشیم. پس باید از زمان باقی مانده استفاده کنیم زیرا که مرگ از رگ گردن به ما نزدیک تر است و باید لحظه ها را دریابیم.
(ای انسان تو چیزی نیستی مگر آنچه خودت تلاش میکنی,تو اختیار کامل داری که اگر دل به اصوات و کلام نیکو بدهی می توانی صفات ناپسند خودرا تغییر دهی تا به صلح و آرامش برسی) (کتاب عشق وادی دهم).

تهیه کننده: مسافر هومنطبقه بندی: عملکرد لژیون،
برچسب ها: سی دی،

تاریخ : جمعه 16 تیر 1396 | 01:42 ب.ظ | نویسنده : مسافر حمید | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | پارس لون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic